ראשי » כללי, מדיה חברתית

גוגל באזז – ה Killer app שהרג את האפליקציה

כפי שניבאתי בפוסט הקודם שלי, גוגל החלה לבצע שינויים רבים בשירות החדש שלה הגוגל באזז על מנת להפוך אותו לשירות בטוח ופרטי יותר. יתרה מכך, גוגל גם התנצלה בפומבי והודתה כי המוצר לא הושק בצורה הנכונה וכי הוא עדיין לא ממש בשל אך שללה את השמועות כי היא מתכוונת להסיר את השירות מממשק הגימייל.

השירות החדש זכה לביקורות שליליות רבות מצד כלי התקשורת הגדולים ובניו יורק טיימס אף הגדירו את המוצר כפלופ הגדול ביותר של גוגל מאז ומתמיד.

לא רק התקשורת קטלה את המוצר, גם הגולשים ומשתמשי שירות הגימייל לא ממש קיבלו באהדה את השירות שנכפה עליהם והשאלה הכי נפוצה ברשת בימים האחרונים הייתה לרוב "איך מעיפים את הבאזז הזה לכל הרוחות".

גוגל כבר לא חברת סטארט אפ צעירה ומגניבה, מדובר בחברה ציבורית שנסחרת בבורסה האמריקאית וחלק נכבד מהמשקיעים בה הוא ציבור המשקיעים הפרטיים.
חברה שכזאת צריכה להזהר שבעתיים לפני שהיא משיקה מוצר חדש שיש לו השפעה כל כך רבה על קהל הלקוחות שלה, אותו קהל שגורם לה בעצם להיות החברה המצליחה המצדיקה את שווי השוק שלה.

הביקורות השליליות והבאזז השלילי שנוצר כתוצאה מהשירות החדש גרם ללא מעט משתמשים לנטוש את שירות המייל של גוגל ולעבור לשירותים המתחרים שניצלו את את המצב לבקר את המוצר המתחרה ולנסות למשוך אליהם את קהל המשתמשים המאוכזב.

בשנים האחרונות גוגל עומדת תחת ביקורת מצד ארגונים שונים לגבי נושא פרטיות הגולשים אשר מעלים טענות שונות לגבי הסכנה הטמונה בחשיפת מאגר המידע שגוגל מחזיקה לגבי משתמשי השירותים שלהם. גוגל דאגה להדוף את הטענות ולהכריז כי אין ממה לחשוש והמידע שמור ולא נגיש לאף גורם זר. שירות הגוגל באזז לא ממש תרם לחברה במאבקה בנושא ואף חיזק  את אותם אירגונים במאבקם.

כפי שציין מנהל המוצר של הגוגל באזז שהשבוע האחרון שלהם היה עמוס ומאתגר, לגוגל יש עבודה קשה לתקן את הנזק אותו היא גרמה ולהחזיר את האמון של קהל משתמשיה. מכיוון שבסוף השבוע לא היה מסחר בבורסה בארה"ב לא ניתן לראות האם הביקורת השלילית והודעת ההתנצלות של גוגל פגעה בשווי המניה שלה אך מחר נוכל כבר לראות כולנו האם הפרסום השלילי הגיע גם לקהל המשקיעים אשר יחליט לממש את מניותיו.

לדעתי האישית לשירות כגון גוגל באזז יש מקום בעולמנו למרות שכבר קיימים שירותים דומים ומצליחים בשוק אך השיטה בה השירות מייושם בעייתית ולא ממש אפקטיבית. גם השיטה בה גוגל השתמשה על מנת לחשוף את משתמשיה לשירות הייתה בעייתית ואף כוחנית ומנוגדת לאמרה המפורסמת שלה Don`t be evil. גוגל יכולה לשנות את המצב אך הכל תלוי במהירות תגובה שלה ובקהל, המהלכים האחרונים שלה מראים שהיא כן קשובה לביקורות וכן מעוניינת לתקן את הרושם השלילי. אני חושב בשלב הזה הכי טוב בשביל גוגל זה להחזיר את המוצר למדף המעבדה ולחשוב שוב איך לחדור לתחום הרשתות החברתיות אך הפעם כחברה מנצחת בתחומה עם מוצר שאולי ייקרא Google positive buzz.

אליקו יצחקי

אודות אליקו יצחקי

אליקו יצחקי הינו המייסד והעורך הראשי של הבלוג.

Bookmark and Share

הוספת תגובה

הוסף את תגובתך למטה או שלח טראקבק מאתרך. תוכל גם להרשם לעדכון על התגובות באמצעות RSS.