ראשי » אינטרנט

התחממות נוספת בגזרת העולמות הוירטואלים

14 במרץ 2010 | | 2 תגובות | מאת אליקו יצחקי
תגים: , ,

זה לא חדש שתחום העולמות הוירטואלים ומשחקי הרשת מרובי המשתמשים הינו תחום הקוסם לחברות רבות עקב הפוטנציאל העצום הגלום בו.

עולמות וירטואלים המיועדים בעיקר לילדים כגון קלאב פינגווין ומשחקי רשת חברתיים המיועדים לכלל האוכולסיה כגון פארמוויל מושכים אליהם גולשים רבים אשר מבזבזים לא מעט כסף עבור השימוש במשחקים אלה. אם זה בצורה של מנוי חודשי או בקנייה של מוצרים וירטואלים.

בגלל אותן סיבות,לא פלא ששחקנים חדשים נכנסים לשוק הצפוף הזה על מנת לנסות לנגוס מאותה העוגה.כל עולם או משחק חדש מנסה להביא תפיסת עולם ורעיון שונה במקצת מהפורמט הבסיסי והמוכר העומד מאחורי רוב העולמות הוירטואלים וכך בעצם מקווה החברה העומדת מאחורי העולם החדש שתצליח לעניין ולמשוך אליה קהל משתמשים רחב ובעזרתם ולבנות קהילה סביב העולם.

מבין כל אותם שחקנים חדשים ישנן שתי חברות שלדעתי שווה לשים לב אליהן ואשר יש סיכוי טוב יחסית שיצליחו לחדור בהצלחה לשוק זה ולמלא חלל חסר בתחום. בעיקר בתחם העולמות הוירטואלים התלת מימדים.

החברה הראשונה היא לגו, ייצרנית המשחק הפופלארי אשר הבינה שהיא צריכה להפגין נוכחות מסיבית ברשת על מנת להמשיך להיות רלוונטית בתקופה שבה קהל היעד העיקרי שלה מעביר את רוב הזמן שלו מול המחשב ולכן בשבוע שעבר בתערוכת CES בלאס ווגאס הכריזה לגו על עולם וירטואלי משלה בשם Lego Universe שניתן להתרשם ממנו כאן.
כפי שניתן להתרשם מסרטון ההדגמה, לגו השקיעה משאבים רבים,טכנולוגיים וכספיים במיזם ולא מן הנמנע שמהר מאד היא תנגוס בנתח השוק של החברות המתחרות.

חברה שניה שהייתי רוצה להציג היא חברת סטראט אפ צרפתית לא מוכרת בשם Mimesis Republic אשר נמצאת לפני השקה של עולם וירטואלי חדש Mamba nation שניתן להתרשם ממנו כאן. כפי שרואים, החברה מציבה רף חדש בכל הקשור לגרפיקה ומימוש העולם הוירטואלי בכך שהיא מאפשרת לכל משתמש ליצור מספר דמויות וירטואליות תלת מימדיות ולא אחת בודדה בדומה לשאר העולמות. החברה מונה כיום כ 50 עובדים וגייסה כבר כ 5 מיליון אירו ממשקיעים שונים.

כפי שניתן להתרשם, החברות הנ"ל מציבות אתגר לא פשוט לכל מפתחי העולמות והמשחקים,גם לשחקנים הותיקים בשוק וגם לחדשים ולא מן הנמנע שבעתיד הקרוב נשמע על לא מעט כספים והשקעות בתחום בהקשר לחברות אלה ואחרות.

למרות הכל, בסופו של דבר צריך לזכור שסוד ההצלחה של עולם וירטואלי כמו כל מוצר אחר טמון בעצם במשתמשים עצמם ואת התמיכה שלהם כסף לא יכול לקנות.

אליקו יצחקי

אודות אליקו יצחקי

אליקו יצחקי הינו המייסד והעורך הראשי של הבלוג.

Bookmark and Share

2 תגובות »

הוספת תגובה

הוסף את תגובתך למטה או שלח טראקבק מאתרך. תוכל גם להרשם לעדכון על התגובות באמצעות RSS.