ראשי » אינטרנט

Zynga – החברה הכי "חמה" כרגע באינטרנט

14 במרץ 2010 | | 2 תגובות | מאת אליקו יצחקי

אם היה נערך משאל שבו היו שואלים מי מכיר את החברה Zynga, רוב הסיכויים שמרבית הנשאלים היו עונים בשלילה.

לעומת זאת אם היו שואלים מי מכיר את אפליקצית הפייסבוק שמשגעת את הרשת שנקראת Farmville התשובה הייתה הפוכה ודומה לתשובה שהייתה מתקבלת לגבי השאלה מי מכיר את האפליקציות Yo ville ,Mafia wars ו Zynga poker.

אז למי שלא מכיר, אני רוצה להציג את החברה הכי "חמה" באינטרנט בחודשים האחרונים. חברת Zynga, אותה חברה שאחראית לאובדן של לא מעט שעות עבודה בהרבה משרדים בעולם ועומדת מאחורי אותן אפליקציות מפורסמות.

Zynga הוקמה לפני כשנתיים ע"י מרק פינקוס לאחר שזיהתה את הפונטציאל של הקמת פלטפורמות משחקים ועולמות וירטואלים על גבי רשתות חברתיות כגון פייסבוק ו Bebo.

אחד המשחקים היותר פופלארים של החברה הוא FarmVille בו כל שחקן הופך להיות חוואי. על השחקן לטפח ולגדל את החווה בעצמו או בעזרת החברים שלו לרשת החברתית.

הרעיון מאחורי החברה פשוט בבסיסו, החברה מפתחת משחק מעניין אך במקום לרדוף אחר המשתמשים ולהקים אתר שלם סביב אותו המשחק היא פשוט מטמיעה אותו באתרי הרשתות החברתיות ומשתמשת בפוטנציאל הטמון במאגר המשתמשים העצום של אותן רשתות וכך בעצם נחשפת לקהל גולשים ענק מבלי הרבה מאמץ. כמובן שגם האפליקציה עצמה צריכה להיות מעניינת וממכרת אבל עדיין עצם העובדה שבקלות יחסית ניתן להחשף לכמות כל כך גדולה של גולשים עוזרת לא פחות לויראליות של אותה אפליקציה.

השבוע דיווחה החברה כי היא אפליקציות החברה משרתות 70 מיליון מיליון משתמשים ייחודים ברחבי העולם, מכיוון שחלק גדול מהמשתמשים משחקים בכמה משחקים אז כמות המשתמשים הפעילים מגיעה ל 129 מיליון.

מדובר במספרים מרשימים מאד ואף גבוהים מכמות המשתמשים שיש ל Twitter למשל שקיבלה לאחרונה השקעה על סך 100 מיליון דולר לפי שווי של מיליארד דולר.

אך לעומת twitter, ל Zynga יש גם הכנסות. הערכות מדברות על 100-150 מיליון דולר הכנסות המגיעות   ממכירת פריטים וירטואלים שונים הקשורים למשחק ויש כבר שמועות על הנפקה בבורסה בדרך.

דבר אחד ברור, Zynga ידעה לזהות בזמן את הפוטניצאל של הרשתות החברתיות ומימשה את הפוטניצאל הזה לפני כולם בהצלחה וכפי שכבר ראינו בעבר, הצלחה של חברה תלויה מאד בתזמון שלה.

אז נכון, החברה לא ממש מוכרת כמו טוויטר או פייסבוק אך היא כן אחת החברות ה"חמות" בשוק האינטרנט כרגע.

אליקו יצחקי

אודות אליקו יצחקי

אליקו יצחקי הינו המייסד והעורך הראשי של הבלוג.

Bookmark and Share

2 תגובות »

הוספת תגובה

הוסף את תגובתך למטה או שלח טראקבק מאתרך. תוכל גם להרשם לעדכון על התגובות באמצעות RSS.