ראשי » כללי, מדיה חברתית, מצטייני הבלוג

אות מצטייין הבלוג לחודש מרץ: בנק לאומי בגין פעילות לאומי דיגיטל

1 באפריל 2010 | | 3 תגובות | מאת אליקו יצחקי
תגים: , , ,

לאחרונה, עם התרבות העוסקים בתחום המדיה החברתית ניתן לשמוע יותר ויותר ביקורות וניתוחים לגבי שירותים שונים הצצים בתחום ולכן החלטתי לתת במה לאותם שירותים אשר הצטיינו במהלך החודש ובעצם להתחיל מסורת של הענקת אות הצטיינות הבלוג לשירות/אישיות/אתר/פעילות וכו' המצליח/ה של החודש.
אני אשתדל לבחור כל חודש מצטיין שכזה אך ייתכן מצב שבחודש מסויים לא יימצא מצטיין או שייבחר מצטיין שנבחר כבר בעבר עקב פעילות חדשה שייצר.

בחרתי להעניק את אות מצטיין הבלוג עבור חודש מרץ שהינו גם הראשון לבנק לאומי בגין פעילות לאומי דיגיטל.

נראה כי בבנק לאומי הפנימו שדור הלקוחות החדש שלהם ממעיט להגיע לסניפים ומעדיף לבצע את רוב פעולותיו הפיננסיות דרך האמצעים האלקטרוניים השונים, אם מדובר בטלפון,באתר האינטרנט של הבנק או אפילו בעמדות השירות הממוחשבות הנמצאות מחוץ לרוב סניפי הבנק. נכון שקיימים מקרים שיש צורך לגשת לסניף על מנת לבצע פעולות מסויימות אך ברוב המקרים אותם אנשים הפוקדים את הסניפים שייכים לסוג האוכלוסיה שלא ממש מסתדרת עם טכנולוגיה ומעדיפים את השירות האישי לביצוע פעולות פשוטות.

מכיוון שהדור הצעיר שולט באמצעי הטכנולוגיה השונים ואותם אנשים אשר נרתעים מאותה טכנולוגיה הולכים ומתמעטים, הפנימו בבנקים השונים כי יש לבצע מהלך שבו מרבית השירותים וערוצי התקשורת מול הבנק ישתמשו באותה טכנולוגיה נגישה.

הנושא אינו חדש וכבר לפני שנים עם התפתחות האינטרנט בארץ, מרבית הבנקים אם לא כולם אפשרו ללקוחותיהם לבצע פעולות בסיסיות ומתקדמות בעזרת האינטרנט או הטלפון. הגדיל לעשות אף בנק לאומי שפתח לפני כעשור בנק ממותג בשם הישיר הראשון שהיה סוג של בנק וירטואלי ללא סניפים ממשיים אך עם הגב של בנק לאומי. לקוחות הישיר הראשון נהנו מהנחות שונות בגלל החסכון של הבנק עקב חוסר הסניפים, מיעוט העובדים וכו'.

בעקבות כניסת עידן הרשתות החברתיות, הבינו בלאומי ובשאר הבנקים שהלקוח מחפש ערוצי תקשורת נוספים מול הבנק. הדור החדש לא רוצה לבזבז זמן בשיחות טלפון או בשליחת פקסים והוא מעוניין בערוצי תקשורת הנגישים לו כל עת על מנת ליצור קשר עם שירות הלקוחות של הבנק, לשמוע על מבצעים חדשים וכו'. סיבות אלה גרמו לבנקים השונים לבצע כניסה לתחום שאולי נראה קצת מרוחק מהתדמית האפורה והכבדה שיש לבנקים בעיני הציבור.

מרבית הבנקים פתחו חשבון טוויטר, עמוד בפייסבוק ואף פיתחו אפליקציות למכשירי הסלולאר המתקדמים כגון האייפון אך הבנק שלדעתי ביצע את המהלך הטוב ביותר בתחום הוא לאומי שמיתג את הפעילות בשם "לאומי דיגיטל"  וריכז את כל שירותיו הדיגיטליים תחת שם זה.

נראה כי לאומי לקחו ברצינות את הנושא והשקיעו בכך כספים רבים כפי שניתן לראות בפרסומת המוצלחת לאפליקציית האייפון שלהם המוצגת בסרטון הבא:

אבל בנוסף לשירותים הרגילים כגון פייסבוק וטוויטר, לאומי החליטו ללכת צעד אחד קדימה ולבצע פעולות נוספות המבדלות את לאומי משאר הבנקים. דוגמא טובה היא הבלוג אשר הבנק פתח בו כותבים בכירי הבנק את משנתם ודעתם ואף מספק הצצה למאחורי הקלעים של תעשיית הבנקים וההחלטות אשר מתקבלות בחדרי חדרים. מהלך שכזה מחזק את הקשר בין הלקוח לבנק ובעצם פותח ללקוח ערוץ תקשורת שלא היה קיים לו לפני עם בעלי תפקידים בכירים בבנק. ערוץ זה גם עוזר לעובדי הבנק הזוטרים אשר יכולים להכיר יותר לעומק את הממונים עליהם ולא רק להכיר אותם לפי התמונות והשמות.

גם בנושא פעילות הטוויטר, נראה שבנק לאומי לקח את הנושא ברצינות. בחודש הקודם ארגן הבנק אירוע הנקרא טוויטאפ אשר נועד למשתמשי טוויטר העוקבים אחרי עדכוני הבנק ומאפשר לעוקבים להכיר את האנשים מאחורי הכינויים.

בתור משתמש טוויטר ועוקב אחרי עדכוני הבנק הגעתי לאירוע ואני חייב לציין שהיה מדובר באירוע מכובד ויוקרתי. לאומי דאגו לסגור חלק מהסינמה סיטי בגלילות, דאגו לאוכל משובח ולהקרנת טרום בכורה פרטית של הסרט החדש "הזדמנות שנייה"  כפי שניתן להתרשם בסרטון המסכם של האירוע:

אני חייב לציין  שהרגשתי מרוצה שהבנק משקיע בקשר עם הלקוח ובניגוד לאירועים דומים אחרים,מארגן אירוע ברמה גבוהה הפתוח לכלל. בנוסף האירוע עצמו היה נטול סממנים פירסומיים וללא הרצאות ונאומים משעממים והתמקד ברובו בקשר בין הלקוח לבנק.

ייתכן וחלק מהאנשים יחשבו כי מדובר על בזבוז כספי ובמקום לזרוק כספים על אירועים שכאלה עדיף לבנק להוזיל עמלות וכו' אך אני חושב שאירועים שכאלה חשובים לבנק וללקוחות ומחזקים את הקשר בינהם.

במקביל לפעילות החברתית, לאומי גם מספק חוויה טובה באתר האינטרנט של הבנק. כאחד שעבד עם אתרי האינטרנט של הבנקים השונים אני רוצה לציין לטובה את ההשקעה של לאומי באתר ובמיוחד באתר לאומי טרייד אשר לדעתי מספק את פלטפורמת המסחר הטובה ביותר בין כל הבנקים.

לאומי גם מציע הצצה למעבדות הפיתוח של החברה: לאומי Labs בדומה לשירות שגוגל מציעה Google Labs ומזמין את הגולשים להציע רעיונות והצעות חדשות בנושא. דוגמא לאפליקציה שנמצאת בפיתוח ומוצגת באתר היא icleumi המאפשר לבעלי טלפונים מתקדמים כגון האייפון להנות מחווית המציאות המורחבת תוך כדי שימוש במצלמה ובמכשיר ה GPS של הטלפון.

כפי שצויין קודם, גם לבנקים המתחרים קיימים שירותים דיגיטלים מתחרים ואפליקציות סלולאריות שונות אך בתחום זה נראה כי לאומי השקיע יותר ממתחריו במיתוג,כמות ואיכות השירותים הדיגיטליים השונים ועל כן מוענק לבנק לאומי את אות מצטיין הבלוג.

אליקו יצחקי

אודות אליקו יצחקי

אליקו יצחקי הינו המייסד והעורך הראשי של הבלוג.

Bookmark and Share

3 תגובות »

הוספת תגובה

הוסף את תגובתך למטה או שלח טראקבק מאתרך. תוכל גם להרשם לעדכון על התגובות באמצעות RSS.