ראשי » אינטרנט, טכנולוגיה, כללי, כנסים ואירועים

העתיד על פי מיקרוסופט

ביום רביעי שעבר קיים מרכז המחקר והפיתוח הישראלי של מיקרוסופט את כנס החדשנות השנתי של החברה בו הוצגו לקהל המוזמנים שורה של מוצרים חדשניים שחלקם הגדול עדיין בשלבי פיתוח ראשונים ולא ממש בשלים להשקה מסחרית.

אחד הדברים העיקריים שהסבו את תשומת ליבי בכנס היא הפתיחות שמיקרוסופט נקטה בכנס זה ומדגים את השינוי הגדול שעובר על החברה בתקופה האחרונה.

למרות שמדובר בכנס של מיקרוסופט,לא מעט מהחברות המציגות הדגימו מוצרים המיועדים בעיקר למוצרים של חברות מתחרות כגון האייפון או מתחרים בצורה כזאת או אחרת בשירותים שמיקרוסופט מפתחת. כמו כן הוצגו בכנס מוצרים רבים אשר פותחו ע"י מיקרוסופט ופתוחים לקהל הרחב בחינם.

מהלך מסוג זה אינו טריוויאלי עבור חברה כגון מיקרוסופט אשר המודל העסקי שלה מבוסס על סביבה סגורה ומכירת רשיונות תוכנה עבור השימוש במוצרים שלה.
רק בשבוע שעבר ראינו עד כמה חברות מסחריות כגון אפל קנאיות למוצרים שלהם ומנסות לשמור כמה שיותר את הקלפים קרובים אליהן.
בכנס מסוג זה מיקרוסופט בעצם מאפשרת לאותן חברות קטנות להציג את מוצריהן למרות שלא קיים שום קשר כלשהו למוצרים של מיקרוסופט.

כפי שכתבתי בפוסט קודם, חברות רבות מפתחות מוצרים המבוססים על טכנולוגיות או מוצרים של חברות מסחריות אחרות אשר יכולות בעתיד לשנות את תנאי השימוש של אותם מוצרים ולגרום לנזק רב עבור אותן חברות. כנס מסוג זה יכול לחזק את הקשר של מיקרוסופט עם אותן חברות אשר רואות כי קיים גוף חזק עליו אפשר לסמוך שיקדם את הרעיונות שלהם ולא יציב מכשולים מיותרים.

חלק נכבד מהכנס הוקדש לסקירת נושא מחשוב הענן, תחום שמיקרוסופט מתייחסת אליו ברצינות רבה ומנתבת את מירב משאביה אליו.
גם במקרה הזה, מיקרוסופט צריכה לרכוש את אמון לקוחותיה ברחבי העולם על מנת שתוכל בעתיד לגרום להם לנטוש את סביבת התוכנה הותיקה והאמינה ולעבור להשתמש בשירותים מבוססי ענן החדשניים והלא מוכרים שלה.

חוץ מהמוצרים שפותחו ע"י מיקרוסופט שעוררו עניין רב, היה נחמד לפגוש לא מעט חברות ישראליות אשר הציגו מוצרים מעניינים שלחלקם אף סיכוי טוב להצליח בשוק הבינלאומי.

שתי חברות שהרשימו אותי במיוחד מגיעות דווקא מתחום החומרה.

הראשונה היא חברת Amimon, אחת מהספקיות המובילות של פתרונות מוליכים למחצה להעברת וידאו אלחוטי HD.
החברה היא אחת המייסדות של קונסורציום Wireless Home Digital Interface או בקיצור WHDI הכולל מספר חברות מוצרי צריכה אלקטרוניים מובילות, והוקם להגדרת תקן תעשייתי חדש לקישוריות HDTV אלחוטית בתחוך חדרים ובינהם.
בימנו, כאשר מרבית תכני הוידאו מצולמים ב HD גובר הצורך להתקנים אלחוטיים שכאלה השומרים על איכות התמונה גם שמדובר בהעברת נתונים אלחוטית.
הפתרונות שהחברה מציעה משולבים בהצלחה במוצרים בשוק. לאחרונה הכריזה חברת LG הענקית על שילוב פתרונות החברה הישראלית בסדרת הטלויזיות שלה על מנת לאפשר חוויה אלחוטית ללקוחותיה והיא מצטרפת לחברות ענקיות נוספות כגון ASUS אשר מתכננת לשווק בקרוב משדר ומקלט HD אלחוטיים בעלות זולה יחסית של כ 200 דולר. אמנם מדובר בתחום תחרותי מאד אשר יחד עם עם הדרישה הגוברת לתכני HD יגרום לחברות נוספות בארץ ובעולם לפתח מוצרים דומים כמו חברת wisair הישראלית העוסקת בתחום ומציעה מוצרים דומים.

החברה השניה שהרשימה אותי לטובה היא Powermat המציעה מוצר מהפכני המאפשר הטענה אלחוטית באמצעות השראה מגנטית ומחוללת סוג של מהפכה באופן בו אנו מטעינים ומספקים אנרגיה למוצרי החשמל שבשימושינו. בדוכן החברה בכנס ניתן היה להתרשם כיצד מגוון רחב של טלפונים הוטענו במקביל בצורה אלחוטית.

לטענת החברה, בשנה האחרונה נמכרו מאות אלפי יחידות וכי עקב ההצלחה היא מנהלת מגעים מתקדמים עם יצרנים מובילים של שבבים לטלפונים ניידים,סוללות ומחשבים ניידים ואביזרים ניידים אחרים על מנת לשלב את הטכנולוגיה של החברה במוצרי העתיד של אותן חברות.

נכון לעכשיו על מנת להשתמש במוצר יש צורך ברכישת מתאם מיוחד או לחילופין להשתמש בכיסוי למכשיר המוטען המתאים לשימוש בטכנולוגיה. החברה גם מציעה אפשרות לרכוש סוללה מיוחדת עבור מכשירים ניידים אשר מאפשרים החלפת סוללה ותחסוך את השימוש במתאמים השונים.

נראה שהחברה השקיעה מחשבה רבה בתכנון המוצר ופיתוחו. המטען מעוצב בצורה מאד מרשימה ויכול לגרום בקלות צרכן גאדג'טים מושבע או חובבי סמלי סטאטוס לרכוש מטען שכזה.
מנגד, חיפוש זריז אחרי מידע על המוצר העלה כי קונים פוטנציאלים רבים מתייחסים בחשדנות אליו ומעלים שאלות לגבי הבטיחות והקרינה הנובעת מהמטען האלחוטי בנוסף לא מעט מבקרים טענו כי מחיר המטען שעלותו היא כ 100 דולר יקר יחסית למטענים הרגילים הקיימים בשוק.
לפי הבנתי המטען עומד בכל תקני הבטיחות המובילים אך כנראה החברה צריכה לעשות מאמץ גדול יותר להדגשת מידע זה על מנת להסיר חששות סביב המוצר.

גם שאר החברות שהשתתפו בכנס הציגו מוצרים מעניינים בתחומים שונים ומגוונים ואשר עליהם תוכלו לקרוא סקירות מורחבות באתרים טכנולוגיים שונים אשר סיקרו את האירוע כמו למשל אתר חדשות הטכנולוגיה ניוזגיק.

בנוסף לחדשנות שהכנס של מיקרוסופט התיימר להציג הוא גם חשף את קהל המבקרים לתעשיית ההייטק הישראלי המשגשגת ולקראת יום העצמאות המתקרב ובא יחד עם טקס המשואות המסורתי,עוברת בראשי המחשבה שאולי הגיע הזמן שאחד הטקסים הקרובים יוקדש לתעשיית ההייטק הישראלית ובו ישתתפו נציגים מחברות הייטק ישראליות כגון אלה שהשתתפו בכנס ואחרות אשר גורמות גאווה רבה למדינתנו הקטנה.

הרשמה לקבל עדכונים במייל על פוסטים חדשים, מאמרים מקצועיים, מדריכים ועוד

אליקו יצחקי

אודות אליקו יצחקי

אליקו יצחקי הינו המייסד והעורך הראשי של הבלוג.

Bookmark and Share

תגובה אחת »

הוספת תגובה

הוסף את תגובתך למטה או שלח טראקבק מאתרך. תוכל גם להרשם לעדכון על התגובות באמצעות RSS.