ראשי » אינטרנט, כללי, כנסים ואירועים

והזוכה בכנס Techonomy3 הוא…

6 באפריל 2011 | | אין תגובות | מאת אליקו יצחקי
תגים: , ,

אמש נערך בפעם השלישית ברציפות כנס טקונומי המעודד חשיפת סטארטאפים בתחילת דרכם. בכנס הפעם הוצגו 6 חברות שניסו להרשים את השופטים והקהל על מנת לזכות בקולם ועל הדרך לקבל חשיפה תקשורתית מכובדת למוצר אותו פיתחו.

קיימים בעולם הטכנולוגי מספר כנסים העובדים על עקרון דומה כגון Techcrunch Distrupt, Demo ועוד. למרות זאת בארצנו הקטנה מעטים האירועים המוקדשים לקהילת הסטארטאפים המקומית ולכן כנסים כגון טקונומי מבורכים ותורמים רבות לתעשייה המקומית. במרבית הכנסים עתירי המשתתפים כגון אותו כנס אינטרנט גדול שנערך לפני מספר ימים, נדמה כי מרבית המוזמנים מגיעים בעיקר על מנת להתמנגל ברחבת הדשא, להחליף כרטיסי ביקור, לאכול טוב וללכת הביתה. ההרצאות בכנסים אלה בד"כ חוזרות על עצמן כל שנה מחדש וסובבות סביב פאנלים המכילים את אותן דמויות. לעתים רחוקות אותם כנסים מספקים במה גם לחברות הקטנות אבל זה מתרחש בד"כ באולם קטן צדדי עם מינימום יחסי ציבור.לעומת כנסים מהסוג הנ"ל,  בכנס היום הורגש שכל הנוכחים התכנסו עבור סיבה אחת והיא נושא הכנס, הצגת הסטארטאפים החדשים.

אם אפשר למצוא מוטיב משותף למרבית המוצרים שהוצגו היום הוא יהיה ללא ספק המובייל והאייפון בפרט. מרבית החברות הציגו אפליקציות מובייל ורק חבל שכולן דאגו לפתח אותן באופן בלעדי עבור הפלטפורמה של אפל ושכחו שקיימות גם פלטפורמות נוספות. אני מניח שמדובר על מצב זמני ושהחברות מתכננות להשיק בשלב מסויים את המוצרים שלהן גם עבור פלטפורמות אחרות.לאותן חברות חשוב לזכור שלמרות כל הבאזז סביב פלטפורמת ה iOS של אפל, קיימות גם פלטפורמות לא פחות פופולאריות כגון אנדרואיד ובלקברי. חברה שלא תשכיל להציע את שירותיה למגוון הפלטפורמות מסתכנת בכך שבמידה והרעיון טוב ומעניין, חברות זריזות אחרות ישיקו מוצרים דומים עבור כלל הפלטפורמות וישאירו את הרעיונות המקוריים מאחור.

כאמור בכנס הוצגו 6 חברות ובחרתי להתמקד בשתי חברות אשר עוררו אצלי עניין רב במיוחד. הראשונה היא Tvtak שפיתחה אפליקציית אייפון המאפשרת לצלם את מסך הטלוייזיה בזמן הצפייה ולפענח את את האות המשודר. במידה ומדובר בתוכנית היא תציג את פרטיה ותאפשר את שיתופה במעגל החברתי של המשתמש. במידה ומדובר בפרסומות האפליקציה תדע להציג פרטים משלימים ותאפשר שירותים מתקדמים כגון הזמנת המוצר, עיון בקטלוג וכו'. הטכנולוגיה נשמעת מעניינת ומבטיחה אבל מסקרן לראות כיצד המוצר יעבוד במציאות. אם האפליקציה אכן מתפקדת כפי שהיא הוצגה בכנס אזי מדובר באתגר טכנולוגי לא פשוט ובמידה והחברה הצליחה להתגבר על האתגר הזה אזי מדובר מוצר שיעניין חברות טכנולוגיות רבות ואני צופה לו הצלחה רבה.

החברה השניה היא Magisto שהציגה פרזנטציה מרשימה וזכתה במקום הראשון. החברה הציגה שירות אונליין המאפשר למשתמשי השירות להעלות בלחיצת כפתור סרטי וידאו בגדלים שונים ולערוך אותם באופן אוטומטי לסרטון קטן ומעניין אותו ניתן להפיץ ולשתף. מהתרשמות ראשונית נראה שמדובר במוצר מאד מעניין עם פוטנציאל להצלחה רבה ולמרות שקיימות חברות נוספות בשוק כגון אנימוטו שמציעות שירותים שמזכירים את מג'יסטו, עדיין לא מדובר באותו הרעיון.

בדומה ל TvTak גם Magisto עומדת בפני אתגר טכנולוגי לא פשוט. בהנחה שהשירות יצליח, החברה תצטרך להשקיע משאבים רבים בצד השרת על מנת לספק חווית שימוש טובה. במידה ואכן המוצר יממש את הפוטנציאל שהוצג בפרזנטציה קיים סיכוי טוב שהוא יזכה להצלחה רבה והתעניינות מצד חברות העוסקות בתחום.

אין ספק שישראל מובילה בכל הקשור לחדשנות ויזמות. כנסים כגון Techonomy מעניקים במה ראויה לאותן חברות הנמצאות בתחילת דרכן ונקווה לראות עוד כנסים מעניינים מסוג זה בעתיד.

אליקו יצחקי

אודות אליקו יצחקי

אליקו יצחקי הינו המייסד והעורך הראשי של הבלוג.

Bookmark and Share

הוספת תגובה

הוסף את תגובתך למטה או שלח טראקבק מאתרך. תוכל גם להרשם לעדכון על התגובות באמצעות RSS.